Наші тренування

    Бойовий Гопак (БГ) – це система саморозвитку, самовдосконалення людини, формування її як особистості. Тому тренування гопаківців включає як фізичну підготовку, так і духовний розвиток: збереження і піднесення бойового духу, становлення національної, патріотичної свідомості, вивчення  історії нашої Батьківщини, пропаганда здорового способу життя та поширення козацької слави за допомогою пісень, лекцій чи просто спілкування.


    Як і кожне бойове мистецтво, Бойовий Гопак несе в собі певну філософію, на то воно і мистецтво, а не рефлекторне вміння розмахувати кулаками. Тож, маючи за мету виховати себе як гармонійно розвинену особистість, навчитися мислити в бою, досягнути рівноваги і спокою в спарингу чи на тренуванні, віддавшись поєдинку, забути всі буденні турботи, заняття з БГ починається  молитвою (саме вона є чудовим способом концентрації уваги, зосередження думок на самому тренуванні). Правда, передують молитві патріотичне гасло «Слава Україні», а слідує за нею пісня, тобто ті фактори, про які вже згадувалося вище, безпосередньо вони є також методами духовної та психологічної підготовки до занять. 

    Наступним етапом є півгодинний  прорух, який проводиться під звучання української музики як і все подальше тренування. Він включає бігові вправи, закачку, набивку та розтяжку найрізноманітніших  груп  м’язів, розвиток вестибулярного апарату, розминку для очей, з метою покращення зору, різні перекиди через перешкоди, гімнастику та ін.


Після проруху – основна частина заняття,  ударна, борцівська, або технічна робота.

Специфікою тренувань Бойового Гопака є те, що кожен має можливість обрати той напрямок, який цікавить його найбільше, а саме:


Оздоровчий

    Комплекс вправ для гармонійного розвитку тіла, розуму та духу,  а також для виправлення певних вад здоров’я; однотани та тани-двобої (або бій з «тінню»). Також оздоровчий напрямок включає вправи для дихання, енергетичні семінари.
 Здебільшого в цьому напрямку розвиваються початківці та діти, оскільки важливо вчасно сформувати в особистості психологічну стійкість та зміцнити всі системи організму вцілому, розвинути розуміння необхідності слідкувати за своїм фізіологічним станом, вести здоровий спосіб життя.

Спортивний

    Підготовка до різних видів змагань з Бойового Гопака ( забава, борня, герць), а також міжстильових змагань та основ самозахисту.
    Розвиватися у спортивному напрямку може кожен, в кому живе козацький дух, прагнення бою і відсутність страху перед можливістю відчути удар супротивника і що таке зірочки серед білого дня. Тож завзяття, відвага, любов до суперництва, лідерства - невід’ємні провідники справжнього воїна.


Бойовий

    Виховання в собі воїнського стану (вміння виживати в екстремальних умовах, володіти різноманітною холодною та вогнепальною зброєю, майстерне ведення бою та ін.)
    В цьому напрямку мають можливість займатися найкращі учні зі спортивного напрямку. Їм надається можливість виїзду на стрельбища, вишкільнізаняття  на природі, на яких гопаківці і отримують основи знань та вмінь володіти зброєю, вчаться пристосовуватися до найрізноманітніших, не зовсім комфортних, жорстоких умов навколишнього середовища.


Фольклорно-мистецький

     Підготовка до показових виступів, фестивалів, що включає володіння ціпом, шаблями, палицею, косою та ін.
    Щоб стати на фольклорно-мистецьку стежину достатньо добре знати техніку першого рівня майстерності Бойового Гопака та ази декількох наступних рівнів, а також майстерно володіти палицею, що є твердим підгрунтям для роботи іншою зброєю. Цей напрямок підходить для тих, хто не прагне крові, але тягнеться до прекрасного, бажаючи прославити рідне бойове мистецтво.

    Багатогранність напрямків дозволяє практично стерти вікові обмеження. Бойовим Гопаком можуть займатися як діти (набір від 5-ти років), так і дорослі (взалежності як дозволяє організм людини та її самопочуття, фізична підготовка), щоправда в різних групах.

 

 

Наш зал

    Вагомими і надзвичайно важливими є умови тренування. Ми пропонуємо новенький зал з євроремонтом та душовими кабінами, споряджений:

- дзеркалами;

- грушами;

-тренажерами;

- спортивною амуніцією;

-м’яким покриттям та килимом для боротьби;

-шведськими драбинками з турніками;

-скатами для розвитку фізичної витривалості організму;


Повний перелік фотографій нашого залу можна побачиту тут.

Закінчення тренування, як і початок побудоване на основі давніх козацьких звичаїв: пісня, молитва і традиційні гасла, які допомагають відновити дихання, повернутися до буденності, але зі світлим розумом і чистим духом!

Але це ще не кінець! Ви маєте можливість залишитися навчатися шабельному бою або бою на палицях, чи продовжити тренування заняттями на тренажерах.

І пам’ятайте! Рамки і обмеження не для нас! Тому тренування на природі за містом,  виїжджаючи у гори з ночівлями – чудовий спосіб подолати свої границі!