Новини >>
Показовий виступ до дня Івана Купала

Бойовий Гопак у Чернівцях продовжує сприяти відновленню українських звичаїв та традицій. Демонструючи фольклорно – мистецький напрямок, один із чотирьох можливих у бойовому Гопаку, вихованці школи ім. Дмитра Байди Вишневецького виступили 06.07. 2013 року з показовою програмою в курортному комплексі села Мигово, Вижницького р-ну, Чернівецької обл. Дивуючи всіх технікою рукопашного бою, вмінням володіти різноманітною зброєю: ціпом, булавою, косами, шаблями, і навіть звичайними палицями, не тільки хлопці, а й дівчата взяли участь у фестивалі, присвяченому Дню Івана Купала.

Це традиційне свято, яке відзначалося на території України ще з часів «двоєвір’я». В ніч на 7—ме липня, за старим стилем це день літнього сонцестояння, молоді люди стрибали через вогнище, плели віночки і водили хороводи довкола Марени. Чернівецькі гопаківці, звичайно, обійшлися без вогню і опудал, але піднести бойовий козацький дух і зібрати людей для перегляду майстер – класу по плетінню вінків, неподалік річки, як це було за давніми традиціями, вдалося.

Тож не потрібно блукати у пошуках чудодійного, проте неіснуючого, цвіту папороті, можна просто бути частинкою чуда у становленні рідної Батьківщини – України, підтримуючи та відновлюючи наші звичаї, традиції та культуру!


Інфоцентр ЧМОБГ