Новини >>
Гопаківський табір "Буковинська cіч 2014"

    З 20 по 29 червня 2014 року в с. Реваківці на базі кінно-спортивного клубу «Троя» відбувся дитячий табір Бойового Гопака. 40 дітей, віком від 7-ми до 14-ти років, в основному з Чернівецької та Хмельницької областей, впродовж 10-ти днів активно займалися фізичним, розумовим та духовним розвитком.

    Серед учасників табору було проведено найрізноманітніші спортивні змагання: зі стрільби з лука, з арбалета, кульової стрільби з пневматичної зброї, зі стрільби з рогатки, змагання на швидкість долання дистанції різними козацькими кроками та ін. Також юні та ще зовсім юні гопаківці конкурували в першості на краще виконання козацької пісні, представленні свого рою та знанні біографії визначних гетьманів, іменами яких і називалися рої, отримуючи за кожну, навіть маленьку, перемогу солодкий подарунок.

    Всі таборяни старанно доказували, що гідні називатися «козаками», оскільки весь час жили в строгій дисципліні, згідно козацьких традицій, на справжній Буковинській січі, слухали лекції про козацтво, про закони дружби та співали саме козацькі пісні.

    В сонячні дні козачата та вже молоді козаки мали можливість порадуватися ставочку, проте не доводилося сумувати й в більш прохолодний час: їх катали на конях, квадрациклі, грали з ними різноманітні розважально-розвивальні та спортивні ігри, в тім числі і карпатський футбол, та готували до концерту в честь закриття табору. Більш дорослі діти мали можливість пограти пейнтбол і залишатися ночувати в палатках.

    Як вже згадувалося, завершилося все 10-ти денне дійство міні-концертом, в якому таборяни проявили ще й читацькі, акторські, мистецькі та ін. таланти.

    Табір організували:

Війт табору – Підгурський Іван (тренер БГ м. Чернівці);

Бончужний – Пірог Станіслав;

Осавул – Мілімук Дмитро;

Президент Хмельницької федерації Бойового Гопака – Куць Іван;

Творчий керівник – Літовська Юлія;

Лікар – Березовська Тетяна;

Кухар – Павлюк Олена;

та ін. гопаківці.